Elektriseadmed põhjustavad enim tulekahjusid

Jaga

Elektriseadmed on muutunud meie igapäevaelu lahutamatuks osaks, pakkudes mugavust ja lihtsust. Samas võivad need seadmed, kui neid ei kasutata õigesti või pole need töökorras, kujutada tuleohtu. Seetõttu on oluline mõista, kuidas elektriseadmeid ohutult kasutada ja mida teha tulekahjude ennetamiseks.

2 minutit lugemist

Eelmisel aastal sai 30 protsenti tulekahjudest alguse just elektrist. Tekkepõhjuseks olid näiteks rikked nii elektrikilpides, juhtmetes kui ka pistikutes. Elektriseadmete rikked olid enamasti seotud akude, laadijate, pikendusjuhtmete, pesumasinate ja külmkappide riketega, mille põhjustas seadme osade kulumine eluea tõttu või ebakvaliteetse seadme kasutamine.

Toome siinkohal välja ka ühe hiljaaegu aset leidnud juhtumi. Nublu registreeris ühest korterist nii tulekahju- kui ka vingugaasihäire. Juhtimiskeskuse töötaja võttis kliendiga ühendust ja selgus, et korteris on tulekahju ning kohale kutsuti ka päästeamet. Kliendi sõnul oli vannituba teadmata põhjusel ootamatult täitunud paksu suitsuga, misjärel pere evakueerus õue. Ohukolde tuvastamise ja likvideerimisega tegelenud päästjate kinnitusel oli põlengu põhjuseks korteri vannitoa seina sees asunud elektrijuhtmete lühis.

Kontrolli seadmete seisukorda

Kõige paremini aitab elektriseadmetest tingitud tulekahjusid ennetada seadmete regulaarne kontroll. Katkised juhtmed või seadme ülekuumenemine annavad märku, et seade ei ole enam tuleohutu. Samuti on oluline vältida vooluvõrgu ülekoormamist, mis võib juhtuda, kui ühendad liiga palju seadmeid ühe pikendusjuhtme taha. Pikendusjuhtmeid tuleks kasutada ainult juhul, kui need on varustatud ülekoormuskaitsega.
Oluline on meeles pidada, et töötavaid elektriseadmeid ei tohiks kunagi järelevalveta jätta. Eriti ettevaatlik tuleb olla soojust kiirgavate seadmetega, näiteks triikraud, kütteseadmed ja elektripliit.

Nublu teenusega on Sinu kodu tuleohutus valvatud 24/7

Alati ei ole võimalik ise kodus tuleohutusel silma peal hoida ning elektriseadmete rikked võivad juhtuda just ajal, mil kedagi kodus ei ole. Õnneks aitab Sind Nublu teenus, mis saadab häireteate G4Si juhtimiskeskusesse, kust võetakse Sinuga kohe ühendust ja vajadusel saadetakse teele G4Si turvapatrull. Tänu Nublule avastatakse iga kuu tuhandeid võimalikke tule- ja vinguõnnetusi juba algfaasis ja ennetatakse seeläbi suuremaid kahjusid.

Jaga
03 september 2024 11:10