Kuidas läbida julgestuskontroll kiirelt ja mugavalt?

Jaga

Iga lennureis saab alguse julgestuskontroll läbimisest. Mida ladusam on algus, seda sujuvam ja mõnusam tõotab tulla reis.

3 minutit lugemist

Sõltumata sellest, kas oled pidev lennureisija või lähed üle pika aja reisile, on hea olla valmis erinevateks nõueteks lennujaamas, et julgestuskontroll kiiremini läbida. Seoses uute paigaldatud seadmetega, on muutunud julgestuskontrolli läbimise kord. Tutvustame muudatusi, et saaksid võimalikult kiirelt ja mugavalt julgestuskontrolli läbida.


Mis on muutunud?

“Seoses Tallinna lennujaama paigaldatud uute julgestuskontrolli masinatega on muutunud käsipagasi reeglid. Enam ei pea reisijad vedelikke ja suuri tehnikaseadmeid käsipagasist välja võtma,“ ütles Tallinna lennujaamas julgestustegevuse eest vastutav G4Si lennundusosakonna juhataja Kristjan Saarik.

Lisaks muutusid piirangud käsipagasis kaasavõetavate vedelike mahu osas. Kui seni tuli kõik vedelikud pakendada taassuletavasse plastkotti, kuhu võis panna kuni ühe liitri jagu vedelikke, kuid need ei tohtinud olla suuremas kui 100-milliliitrises anumas, siis nüüd võib käsipagasis kaasa võtta vedelikke kuni kaheliitrilistes anumates.

Seega saab käsipagasisse paigutada šampoonid, päikesekreemid ja hambapasta, aga ka veepudelid ja vedelal kujul toiduained. Siiski tuleb veenduda, et käsipagasi kaal jääks lennufirma poolt kehtestatud kaalu piiresse. Arvestama peab ka sellega, et samad vedelike mahupiirangud ei kehti veel kõigis lennujaamades, mistõttu võib juhtuda, et tagasilennul ei saa suuremas mahus vedelikke käsipagasisse panna.

Alati tuleb tutvuda reisijate poolt veetavate ohtlike ainete nimekirjaga. Näiteks käsipagasis tohib olla maksimaalselt 500 milliliitri suurustes mahutites aerosoole ning kokku võib ühel reisijal käsipagasis olla kaks liitrit aerosoole ja liitiumakud ei tohi ületada 160 Wh.

uued seadmed

Kuidas valmistuda lennureisiks?

Tee eelnevalt lennureeglid selgeks.                                                       
Lennujaama kodulehel ja ka lennufirmade lehtedelt leiab reeglid ja eeskirjad, mille järgimine teeb lennu lihtsamaks ja probleemivabaks. Reeglitest leiad info nii keelatud esemete kui ka ohtlike ainete veo kohta – saad teada, mida võib ja mida ei või pagasisse panna. Vaata üle ka, millised kohustused langevad lennufirma reeglite kohaselt reisija õlule.

Valmistu lennureisiks põhjalikult.

Kui ei tea kohvrit pakkides, mida tohib ja mida mitte lennule kaasa võtta, siis helista Tallinna lennujaama reisijainfo numbril 605 8888. Keelatud esemete kohta võib eelnevalt küsida ka lennundusjulgestaja käest.

Tule õigeaegselt või isegi väikese varuga lennujaama.
Lennujaama reisijate arv on koolivaheaegadel tavaliselt suurem ja märtsis teenindati Tallinna lennujaamas üle 245 000 reisija, mis on kõigi aegade suurim märtsikuu reisijate arv. Seega vaatamata uutele julgestuskontrolli masinatele ära jäta lennujaama saabumist viimasele hetkele. Ole lennujaamas kaks tundi enne väljalendu. See jätab piisavalt aega võimalike järjekordade ja muude ootamatuste puhuks.

Ära pane äraantavasse pagasisse akupanka või varuakusid.
Akupangad ja lisaakud võivad minna lühisesse – see on üks suurimaid tulekahjude tekke põhjusi pagasiruumides. Tuleohutuse tagamiseks on lennufirmad keelanud liitiumioonakude äraantavasse pagasisse panemise. Käsipagasis on nende transport lubatud. Kui kohvris on siiski ohtlikke aineid, võib juhtuda, et sind kutsutakse julgestuskontrolli tagasi.

Võta enda küljest ära ehted, mis võivad anda alarmi, ja tee ka taskud tühjaks.

Lennundusjulgestaja täidab oma töökohustusi vastavalt seadusele. Ta ei palu teha midagi, milleks reisija kohustatud ei ole. Kui sinu küljes ei ole ehteid või taskutes lubamatuid asju, siis saad turvaväravatest probleemideta ja põhjalikuma kontrollita läbi astuda. Jalanõude ja püksirihma eemaldamine enne turvavärava läbimist teevad julgestuskontrolli kiiremaks. Kui sind kutsutakse kõrvale täiendavasse kontrolli, ära muretse. Sa pole kahtlasem kui teised, arvuti valib reisijaid välja juhuvaliku põhimõttel. Täiendavat kontrolli tehakse alati ohutuse ja turvalisuse eesmärgil ning see ei võta õnneks ka kuigi palju aega.

Meeldivat lennureisi!

Jaga
09 mai 2024 09:46