Vargused äripindadelt on taas tõusutrendis
Oma töös näeme murettekitavat varguste ja sissemurdmiste tõusu. Tänu turvateenuse olemasolule on meie klientide vara kaitstud ja sissemurdmise korral on kahjud minimaalsed. Enamasti piirdub kahju lõhutud aknaklaasi või veidi viga saanud uksega.
Eelmisel aastal kasvas oluliselt varavastaste kuritegude arv. Möödunud aastal registreeriti kokku 9699 vargust, millest enam kui 60% pandi toime kauplustes, neist valdav osa süstemaatiliste varaste poolt. Süstemaatilised vargused kasvasid võrreldes aasta varasemaga lausa 56%. Võttes arvesse hetkest majanduslikku olukorda, on tõenäoline, et varguste arv suureneb veelgi.
Kuna poevargused ja sissemurdmised on muutunud järjest tõsisemaks probleemiks, otsivad ettevõtted viise, kuidas oma vara kaitsta. Kaasaegsed turvasüsteemid mängivad siin olulist rolli, pakkudes lahendusi, mis aitavad kuritegevust ennetada ja varguste korral kiiresti tegutseda. Eriti praegusel ajal, mil süstemaatilised vargused on hüppeliselt kasvanud, on see investeering vältimatu, et kaitsta oma vara ja äritegevust.
Kiire häirete tuvastamine ja reageerimine
Oktoobrikuu alguses reageeris G4Si turvapatrull videovalve häirele, kui kaamerast oli näha isikut taskulambiga valvataval territooriumil. Nähes kohale saabunud turvapatrulli, isik põgenes. Tänu kiirele reageerimisel ennetati potentsiaalset vargust ning tuvastati, kuidas isik territooriumile pääses, et takistada korduvad juhtumeid.
Turvasüsteem aitab ennetada kahjusid
Kui üldiselt ulatuvad vargustest tingitud kahjud tuhandetesse eurodesse, siis turvasüsteemide abil on kahjude teket ennetada. Kui kurjategija peaks püüdma Sinu ärisse sisse tungida, saame koheselt teavituse ja patrull reageerib kiirelt häirele.
Kuna lisaks materiaalsele kahjule kannatab ettevõtte maine ning töötajate ja klientide turvatunne, ei tohiks turvasüsteeme käsitleda vaid kuluna, vaid pigem olulise investeeringuna ettevõtte turvalisusesse.
Kuidas kaitsta oma äripinda?
- Valveteenus on jätkuvalt kõige efektiivsem meetod oma vara kaitsmiseks.
- Valveteenuse regulaarne hooldus tagab, et süsteem oleks alati töökorras.
- Hästi valgustatud alal on pätil palju ebamugavam tegutseda kui pimedas.
- Igal töötajal oma uksekood, mis annab ülevaate, kes tuli hoonesse ja kes sealt väljus. Ka puhastusteenindajal võiks olla eraldi kood.
- Sõrmistikul koodi sisestades tasub jälgida, et keegi teie selja taga, isegi üle tänava vaadates ei saaks aimata, mis koodi te sõrmistikule sisestate.
- Uksed kontrolli alla. Näiteks büroode uksi ei tasu lahti hoida.